Previo 4.7 -> 4.8.5


TipBox!

Pomocník a rádce v internetovém marketingu a cestovním ruchu.

TipBox je informační řádek, který Vám radí, co zlepšit, abyste dosáhli maximální efektivity při prodeji svých kapacit na internetu.

TipBox

Plánujeme Vám psát různé tipy a návody, například:

  • jak optimalizovat vlastní webové stránky
  • jaké konference a veletrhy se konají
  • odkazy na zajímavé produkty pro segment HoReCa na českém trhu
  • se kterými partnerskými portály je zajímavé spolupracovat
  • upozornění na některé moduly a součásti Previa
  • změny v legislativě a povinnosti s tím související

 

Zprávy v TipBoxu se dělí na výstražné (oranžová barva) - informující primárně o chybách a problémech a zprávy informační (modrá barva) - nabízející různé tipy a návody.

Důležité: Všechny zprávy lze otevřít kliknutím na daný řádek. Některé se otevřou do okna, jiné do samostatné nové stránky (záložky). U modrých tipů lze označit, že se již nemají pro Vás nikdy ukázat nebo že se mají zobrazit později.

 


Recenze hostů pro Vaše vlastní www stránky

Vše o recenzích hostů v Previu najdete na samostatné stránce http://manual.previo.cz/faq/co-jsou-to-recenze-hostu

Tyto recenze si můžete nově vložit do svého vlastního webu pomocí speciálního widgetu. Potřebný zdrojový kód si vygenerujete sami v menu Nápověda -> Doplňky -> Recenze. Zde si můžete zvolit parametry zobrazování a podívat se, jak budou recenze fungovat. Aby se skutečně zobrazily ve Vašem vlastním webu, je třeba si modul aktivovat u svého regionálního konzultanta (služba je zpoplatněna - viz ceník).


Zasílání voucheru emailem z Plachty rezervací

V detailu rezervace je u čísla voucheru nová ikona obálky, pomocí které je možné odeslat ubytovací poukaz v PDF na email klienta.

 

Text emailu a další informace můžete ještě před odesláním změnit oproti výchozímu Nastavení -> Hotel -> Ostatní -> Voucher. Informace o odeslání se uloží do historie rezervace.


Nové stavy rezervací "Storno" a "No-show"

Po četných žádostech jsme přidali dva nové stavy rezervací:

  • Storno - Host zrušil rezervaci ještě před příjezdem nebo ji zrušila partnerská firma/portál.
  • No-show - Host nedorazil v den příjezdu, aniž by rezervaci předem zrušil.

Rezervace v těchto dvou stavech nejsou vidět na Plachtě rezervací, ale jsou (podobně jako stav "Waiting list") vidět pouze v Tabulce rezervací.

Při mazání rezervací jste nyní nově dotazováni, co přesně se s rezervací má stát. Převodem do některé z těchto dvou stavů si u ní zachováte historii a statistiku. Úplné vymazání doporučujeme používat jen pro testovací a nesmyslné rezervace.


Manažerský report původu rezervací

Menu: Reporty -> Manažerské reporty -> Původ rezervací

Report poskytuje nové možnosti analýzy výkonnosti Vašich partnerských firem, portálů zprostředkujících ubytování či Vašich vlastních rezervací z Plachty.

Report původu rezervace


Manažerský report souhrnného přehledu stravy a rezervací

Menu: Reporty -> Manažerské reporty -> Přehledy

Jednoduchá tabulka základních výkonnostních ukazatelů za vybrané období.


Zaokrouhlování částek na dokladech

Společně se změnou sazby DPH za ubytování na 14% se stal markantnější problém správného zaokrouhlování částek na dokladech podle zákonů o účetnictví a o DPH. Provedli jsme hlubokou analýzu a výrazné korektury tak, abychom dospěli k nejlepšímu možnému řešení, které respektuje jak zákony a pravidla matematiky, tak vizuální přehlednost dokladů. Jednotková cena bez DPH tak musí být vypisována až na 4 desetinná místa, aby celkové sumy a souhrny DPH seděly na "kulaté" a hlavně správné částky.


Doklady na firmu i hosta

Přidali jsme možnost přepnutí položky "Odběratel" na dokladu mezi firmou a hostem. Zároveň umožňujeme změnu těchto údajů přímo během vystavení dokladu.


Rooming list (seznam hostů k faktuře)

Součástí faktur generovaných z Previa je nyní i seznam rezervací a ubytovaných hostů. Tuto možnost lze aktivovat dle návodu, popsaného na http://manual.previo.cz/cs/faq/doklady/mohu-k-dokladu-prilozit-seznam-rezervaci-ze-kterych-byl-doklad-vystaven.


Přesun pokoje do jiného druhu

Pokud přestavíte některý z vašich pokojů, zvýšíte/snížíte počet lůžek nebo jej lépe vybavíte a chtěli byste změnit typ tohoto pokoje (např. z "Třílůžkový standard" na "Dvoulůžkový Exclusive") můžete tak nově učinit v Previu sami v menu Nastavení -> Hotel -> Pokoje pomocí tlačítka vpravo dole. Pokoj se (včetně rezervací) přesune do nového druhu pokojů. Bude-li mít ovšem nový druh méně lůžek než původní, nebudou logicky vidět někteří hosté na starších rezervacích.


Samozřejmě jsme přidali podporu některých novějších verzí prohlížečů a opravili drobné výkonnostní i logické chyby.

Budeme rádi, když s námi budete o novinkách diskutovat na Facebooku Previa.