Slevy (a příplatky)

Po nastavení ceníku je možné na zadané ceny aplikovat ještě dodatečné slevy. Celkově je možné nastavit celkem tři různé druhy slev. Nastavování slev se nastavuje tak, že určíte nějaký  parametr (přes tlačítko se zeleným plusem vpravo nad tabulkou), podle kterého se bude sleva aplikovat. Dále je nutné určit na jaký cenový plán se daná sleva bude vztahovat, zda se jedná o slevu nebo příplatek a nakonec velikost této slevy nebo příplatku v procentech. Viz příklady níže:

Sleva za dlouhodobý pobyt - v tomto případě bude např. klientům účtován 10% příplatek za pobyty o délce jedné noci. Pokud klient objedná pobyt o délce 2 až 4 nocí dostane standardní ceníkovou cenu. V případě, že klientova rezervace bude o délce pěti nebo více dní, bude na cenu aplikována sleva 20%.

Sleva first minute - zvýhodnění klienta za brzké provedení rezervace. V příkladu níže bude aplikována sleva 30% pokud klient rezervaci vytvoří nejméně 180 dní před příjezdem. Při vytvoření rezervace v rozmezí 90 až 179 dní před příjezdem bude klientovi započítána sleva 15%.

Sleva last minute - zvýhodňuje klienty, kteří dělají rezervaci na poslední chvíli před samotným pobytem. Vhodné k použítí např. pokud máte na víkend málo rezervací a chcete klienty "pobídnout" sníženou cenou. Sleva se aplikuje podle počtu hodin před příjezdem hosta (resp. nastavenou hodinou checkinu).

Pokud máte nastavených více různých typů slev, které by se v jedné chvíli mohly aplikovat na konkrétní rezervaci, klientovi se vždy započítá pouze ta (pro něj) nejvýhodnější aplikovatelná sleva. Klient navíc vždy v rezervačním procesu uvídí, které slevy se vztahují na rezervaci, kterou právě vytváří:

Poslední volbou v tomto modulu je tvorba slevových kupónů.

Kupon

Na záložce Obecné můžete nastavit základní parametry slevového kupónu. Můžete např. nastavit omezení jen pro rezervace v určitém termínu nebo nastavit minimální cenu pro uplatnění.

Další možnosti nastavení slevového kupónu naleznete na záložce Pokročilé nastavení.

  • Nastavit, které složky budou zahrnuty v základní ceně pro výpočet slevy
  • Omezit termín, kdy mohou hosté slevový kupón uplatnit (vložit do rezervačního formuláře)
  • Nastavit omezení kupónu pro určité pokoje (tato podmínka bude splněna, pokud host rezervuje alespoň jeden ze zaškrtnutých pokojů)

Reservation+ poté klienti mohou kupón zadávat v 1. kroku rezervačního procesu hned vedle termínu rezervace.