Nastavení Channel managera

V případě portálů Booking a Expedia je nutné na extranetu nastavit propojení s naším channel managarem - Yieldplanet. 

Jak nastavit channel managera na Bookingu

 1. Přihlaste se do extranetu Bookingu.
 2. Kolonka channel manager naleznete vpravo nahoře v účtech (kolonka panáčka)  Pokud zde nemáte kolonku channel manager, kontaktujte svého lokálního manažera Booking.com a požádejte ho o přechod na XML konektor.
 3. Vyberte možnost Channel manager a poté je potřeba doplnit informace o channel managerovi následovně:
  1. Jméno XML providera: YieldPlanet
  2. Typ konektoru: Oboustranný konektor (dvoucestný konektor - chceme povolit jak stahování rezervací, tak zasílání cen a obsazenosti)
 4. V posledním kroku nezapomeňte potvrdit přečtení podmínek
 5. Poté už jen počkáte na dokončení propojení a změny potvrdíte

Platnost této žádosti trvá jen 5 dní. Pokud se propojení nepotvrdí, dojde ke zrušení. Channel manager se ale dá kdykoliv nastavit znovu, takže se nic hrozného nestane :) 

Po potvrzení XML propojení jsme schopni si z Bookingu stáhnout pokoje a provést mapování. Ve chvíli, kdy je vše hotové musíme XML propojení potvrdit ještě z naší strany a poté je nezbytné ještě finální potvrzení z Vaší strany (ohledně této věci Vám zavoláme/napíšeme). Teprve poté je propojení spuštěno.

V případě, že máte problémy s vyplněním smlouvy nebo nevíte koho kontaktovat pro podání žádosti napište nám na support@previo.cz. Rádi Vám pomůžeme.

Jak nastavit channel managera na Expedii

Po přihlášení do extranetu Expedie přejděte do sekce Pokoje a ceny. V této sekci zvolte možnost Nastavení připojení a poskytovatele propojení YieldPlanet.

 
Výhody XML konektoru
 • Oproti verzi konektoru nazvaného "Bot scraping" není náchylný k výpadkům v případě, že portál změní strukturu extranetu. = větší spolehlivost
 • Rychlejší stahování rezervací z portálu a rychlejší zasílání cen a obsazenosti na portál = menší riziko overbookingu
 • Vždy stahuje přesná data, včetně ceny rezervace.
 • Stahuje informace o kreditní kartě hosta.
 • Storna rezervací se stahují neomezeně dlouho od vytvoření rezervace (u "Bot scraping" konektoru se stahují storna pouze první 3 měsíce od vytvoření rezervace).
 • Upozorňuje hotel na změnu rezervace - změna čísla kreditní karty a změna termínu je automaticky přenesena do Previa.